בשמים עם ריח חזק בדרך כלל מרתיעים אותנו, אבל במקרה של אנג'ל, כל תו שיוצר את בושם זה מגיע לאף בצורה מושלמת. הקיצוני ביותר, הזכור ביותר, הדרמטי ביותר, הגס ביותר ... הבושם נוצר עבור טרי מוגלר עוד בשנת 1992, הוא אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים בעולם הבשמים בשני העשורים האחרונים. לקח בערך שלוש שנים מרגע ההשקה עד שבושם זה עלה לראש רשימות רבי המכר בעולם הבשמים ומאז הפך לקלאסיקה. כנראה שלאנג׳ל היו את כל המרכיבים הנדרשים להצלחה נוזל איכותי, אופי חזק וחתימה בלתי נשכחת.
אנג׳ל בושם לאישה
אנג׳ל נחשב למלך בקטגורית בשמים שנקראת גורמה. מאז השקתו, ז'אנר הניחוחות בקטגוריה זו התרחב באופן דרמטי עד כדי כך ש"גורמה" הוא כיום סיווג ניחוח נפוץ. בעוד שרעיון הגורמה בבישום אינו חדש כלל, טרי מוגלר לקח אותו פה לקיצוניות. בושם זה לא רק מציע ניחוחות של קינוח, אלא חגיגה מלאה של קרם, צמר גפן מתוק, עוגיות מקרונים בטעם פטל, פירות מסוכרים, רוטב שוקולד חם ודבש – נשמע שאם זה היה. באמת קינוח מיד אחרי היו מגישים זריקה של אינסולין. עכשיו ברצינות, יחסי הגומלין של הריחות המוכרים והאופי החדשני לחלוטין של הבושם הזה הופכים את אנג'ל למרתק מאוד.

אנג'ל צמח מתוך חזונו של מעצב האופנה טרי מוגלר ותאוותו לניחוח משגע וטעים. בבסיס הקומפוזיציה נמצא תו חזק של פצ'ולי, חומר ארומטי חזק במיוחד שמדיף ריח של קרמל, וניל וצמר גפן מתוק. אך למרות שבושם זה בנוי כקומפוזיציה מודרנית המבוססת על שני אלמנטים אלו (פצ'ולי וצמר גפן מתוק), יש הרבה תווים נוספים שהופכים את אותו לא רק למורכב, אלא למפתיע.
angel theirry mugler
כשמשפריצים את הבושם, הרושם הראשוני שמזהים הוא של הדרים תוססים המעניקים תחושה בהירה ופריכה. כשהתווים העסיסיים של קרמל ודבש מתחזקים, הפצ'ולי נכנס ומעניק לבושם איכות יבשה וארצית. לבסוף הבושם מתייבש וחושף תו חלק וכהה של שוקולד מריר, פצ'ולי ופרלין שקדים.

האופי המנוגד של בושם זה הוא הכי מסקרן בקומפוזיציה הזו. אנג׳ל הוא בושם כבד למדי, חזק ועיקש ביותר, אך מצד שני הוא לא צפוף ואטום. התווים הטריים שמלווים את הבושם לאורך התפתחותו מעניקים לניחוח מתיחה מפתיעה. ההערות המתוקות אמורות לגרום לו להראות מתקתק, אך עם זאת מתקתק הוא בהחלט לא התואר הנכון שמתאים לאנג'ל. השילוב של תמציות ברגמוט ופצ'ולי מעניק לו איכות כמעט גברית. בסך הכל, הבושם משדר דקדנטיות ופיתוי קיצוניים. לשונאיו, זה הבושם הכי וולגרי עלי אדמות. לאוהדים שלו, הבושם הכי גאוני.

לסיכום, אנג׳ל הוא בהחלט אחד הבשמים הקלאסיים עם ניחוח עוצמתי שרבים אוהבים. ההמלצה הכללית היא להשתמש בבושם בחוכמה ובכמות מעטה שלא תכביד על הסובבים ותעשה אתכן מאושרות במיוחד.